Що таке квота й коли виникає обов'язок із її дотримання
Визначення квоти наведено в п. 1.3 Порядку № 271. Так, квота - це норматив працевлаштування громадян, зазначених у ч. 1 ст. 14 Закону № 5067 (крім осіб з інвалідністю), у розмірі:
- 5 % від середньооблікової чисельності штатних працівників (далі - СЧШП) за попередній календарний рік для підприємств, установ та організацій із кількістю штатних працівників понад 20 осіб;
- не менше ніж одна особа в СЧШП для підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону № 1058 залишилося 10 і менше років (осіб передпенсійного віку).
Перше запитання: мають на увазі чисельність штатних працівників на певну дату чи СЧШП за певний період?
Про виконання цієї квоти за 2018 рік мають звітувати ті підприємства, у яких СЧШП за 2017 рік була не менше ніж 8 осіб.
Буквальне прочитання норм ч. 2 ст. 14 Закону № 5067 наштовхує на думку, що йдеться про кількість штатних працівників на певну дату - облікову чисельність штатних працівників (далі - ОЧШП). Проте для визначення квоти в розмірі 5 % логічніше все ж використовувати показник СЧШП (тим більше, що розрахунок цієї квоти здійснюють наперед, тобто залежно від показника СЧШП за минулий рік).
Друге запитання: з якого моменту виникає обов'язок із дотримання квоти та що означає термін "чисельність штатних працівників"?
...
Продовження матеріалу "Звіт про квоту з працевлаштування: обчислюємо показники й заповнюємо" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням. Для отримання доступу до іншої аналітики інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |