Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відпустки-2019: основні акценти

Про надання щорічних відпусток написано чимало статей – усього не перечитаєш. Тому стисло розглянемо основні моменти, пов'язані з відпускною темою, наголосивши на найпоширеніших помилках. Особливу ува...

Надання щорічних відпусток

На кожному підприємстві обов'язково складають графік відпусток, який зазвичай затверджують наприкінці поточного року на наступний рік за погодженням із профспілкою чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

До графіка відпусток включають щорічні відпустки (основні й додаткові). Мінсоцполітики також рекомендує окремо враховувати відпустки працівникам, які мають дітей (лист Мінсоцполітики від 06.02.2018 р. № 204/0/101-18/284).

Затверджуючи графіки відпусток, роботодавець повинен урахувати, які категорії працівників мають право на надання відпусток у зручний для них час, а також тих, що мають право на відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи (ч. ч. 7 і 13 ст. 10 Закону про відпустки). Графік доводять до відома всіх працівників.

Роботодавець зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше як за два тижні до встановленого графіком терміну (у межах установленого ним терміну). Це може бути повідомлення в письмовій формі чи просто видання наказу про надання щорічної відпустки не пізніше ніж за 2 тижні до початку відпустки (ч. 11 ст. 10 Закону про відпустки). Порушення строків письмового повідомлення (чи його відсутність) дає право працівнику відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону про відпустки перенести щорічну відпустку на інший період. До речі, саме відсутність графіка відпусток і повідомлення - одні з найпоширеніших порушень, які виявляють органи Держпраці.

Якщо працівник просить перенести відпустку, наприклад за сімейними обставинами, на інший період і роботодавець не заперечує щодо зміни в графіку періоду використання ним відпустки, то тут не вбачається порушення законодавства про відпустки (лист Мінсоцполітики від 11.07.2018 р. № 1213/0/101-18/284).

Також роботодавець зобов'язаний вести облік відпусток, які надають працівникам. Для обліку відпусток призначено розділ V "Відпустки" особової картки працівника (типова форма № П-2). На жаль, за відсутність обліку відпусток і неналежне заповнення особових карток працівників теж загрожує штраф у розмірі мінімальної зарплати на підставі абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП.

Алгоритм розрахунку оплати відпустки видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему