Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як бізнесу забезпечити охорону незадіяного приміщення під час карантину

Алгоритм вирішення проблем з охороною приміщень і цінностей під час карантинних заходів

Кожен бізнес - це як маленька держава. Зі своїми правилами, культурою, організацією і способом ведення господарської діяльності. Як державні органи управління для народу, так і грамотний менеджер для бізнесу, повинні створити умови для розвитку і убезпечити від загроз, в тому числі і непередбачених. Саме екстраординарні ситуації і визначають якість будь-якого управлінця.

Віктор ШУЛЬГА,

директор з корпоративної безпеки Veritas Invest Group

Карантин - нагода задуматися про збереження майна

Світова пандемія вірусу COVID-19 поставила багато питань перед вітчизняним малим, середнім і великим бізнесом. Одним із ключових викликів стало збереження активів, зокрема - приміщень, які залишилися закритими цілодобово і не використовуються під час карантину. Мала ймовірність того, що з ними щось станеться протягом першого місяця обмежень, але -з часом ризики зростатимуть в геометричній прогресії. Причини будуть різні, але, мабуть, найбільш істотні вже визначені соціальними опитуваннями, де близько 60% респондентів сказали, що при посиленні карантину грошей вистачить на перші три-чотири тижні.

У той же час невизначеність, наскільки буде продовжено карантин і за яких обмежень, ще більше ускладнює прийняття якісних управлінських рішень для власників майна.

Що охороняти і навіщо

Перш за все потрібно поставити собі основні питання: що охороняти, навіщо охороняти, і скільки готові заплатити за безпеку? Останнє, фінансове, питання тісно пов'язане з двома попередніми і розглядати ъх потрібно в комплексі.

По-перше, будь-яка форма безпеки вимагає порядку організації і фінансування.

По-друге, враховуючи видаткову частину на охорону приміщення, слід пам'ятати правило "безпека для бізнесу, а не бізнес для безпеки". При організації безпеки доцільно правильно розставити пріоритети, виділити критичні ресурси, вразливість яких може привести до блокування реалізації основної функції компанії або підприємства.

Якщо ж приміщення виявилися в переліку критичних об'єктів, проникнення в які або пошкодження яких прямо впливає на подальше функціонування компанії, тоді однозначно вживайте заходи щодо забезпечення їх збереження. Охорона нерухомості повинна бути ефективною і підхід до її організації, відповідно, вимагає ретельної підготовки і реалізації. Рекомендується використовувати кілька рубежів. Завдання - вибудувати максимальну кількість бар'єрів для зловмисників. Застосовуйте також комбіновані, взаємодоповнюючі системи.

Вибір способу охорони майна підприємства

Багато що залежить від того який вид охорони плануєте використовувати. Це може бути поліція охорони при МВС України, приватна охоронна структура, тривожна сигналізація з виведенням на пункт централізованої охорони (ПЦО).

Ретельно перегляньте договір. На що слід звернути увагу в документі:

- перелік майна, яке передаєте на охорону. В додатку до договору повинен бути план (схема) приміщення;

- чітко прописаний час охорони приміщення. Обов'язково вказати моменти прийняття об'єкта під охорону і його зняття з охорони;

- час реагування. За скільки часу охорона зобов'язується прибути на місце з моменту отримання сигналу;

- матеріальна відповідальність. В якому розмірі охорона несе матеріальну відповідальність за збитки, завдані внаслідок неналежного виконання своїх зобов'язань. І в якому випадку охорона звільняється від відповідальності за завдані збитки;

- випадки і умови розірвання договору раніше терміну, на який його укладено.

Також, при виборі охоронної структури рекомендується звернути увагу на наступні моменти, які важливо передбачити для мінімізації "сюрпризів":

- як контролюється несення служби охоронцями;

- чи є можливість відстежити маршрути переміщення охорони і виявляти відхилення, що може прямо впливати на швидкість прибуття на об'єкт по сигналу;

- чи є можливість виділити резервний наряд охорони або посилення в разі форс-мажору і як швидко це можна зробити.

У багатьох компаній є власна охорона. В цьому випадку достатньо лише провести заходи щодо активізації вже існуючих налагоджених процесів. Для цього:

- переглянути маршрути переміщення, визначити критичні зони, проаналізувати кадровий склад чергових змін;

- оновити план оповіщення на випадок виникнення надзвичайної ситуації;

- посилити контроль за несенням служби охороною, проводити нічні перевірки, бути присутнім при здачі-прийомі змін;

- провести додаткові інструктажі, тренінги, відпрацювання реагування;

- провести аудит засобів індивідуального захисту і укомплектувати при необхідності;

- моніторити роботу технічних засобів захисту і архівації відеоспостереження;

- забезпечити зміни гігієнічними засобами, дезінфекторами, масками. У разі підозри на захворювання - мати можливість заміни.

Як самостійно організувати охорону приміщення

Якщо ж прийнято рішення самостійно налагодити систему захисту приміщення, без задіяння охоронних структур або використання ПЦО (пункту централізованої охорони) на постійній основі, можна комбінувати різні варіанти з урахуванням індивідуальних особливостей. Є й деякі загальні рекомендації:

Цінності в приміщенні. Перемістіть їх в максимально захищені місця. Так ви будете розуміти, що можливі тільки пошкодження входу, замку і т.п. під час проникнення.

Доступ до приміщення. Двері, вікна, запасний вхід і інші можливості фізичного проникнення всередину повинні бути заблокованими посиленими замками, ролетами, гратами. Ці елементарні способи істотно ускладнять доступ до приміщення, збільшать час заходу, а то і зовсім відіб'ють бажання несанкціонованого проникнення.

Відеоспостереження самостійно. За допомогою сучасних і прийнятних за ціною продуктів систем відеоспостереження можете в онлайн-режимі з мобільного телефону дізнатися, що відбувається на об'єкті як в момент надходження сигналу, так і в будь-який інший час. У разі підтвердження спроби проникнення набрати 102. Не зайвою також буде табличка/наклейка з повідомленням про те, що ведеться відеоспостереження.

Оновити коди, паролі і доступи. Щоб неблагонадійні співробітники не скористалися легким доступом в важкі для всіх часи до сейфів, ячейок, інформації. Практика показує, що найбільші ризики несуть саме ті люди, у кого є потенційна можливість і доступ.

На завершення ще одна альтернативна можливість для захисту власності - страхування. На сьогоднішній день договори багатьох страхових компаній передбачають настання страхового випадку не тільки під час пожежі або стихійного лиха, а й у разі умисних неправомірних дій третіх осіб. Швидше за все, в страхову потрібно буде подати правовстановлюючі документи на володіння або користування нерухомістю.

Підтримуйте свій бізнес в ліквідному стані, працюйте на його капіталізацію, а не на дохід від місяця до місяця.

Віктор ШУЛЬГА,

директор з корпоративної безпеки Veritas Invest Group

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему