На практиці застосовують декілька варіантів припинення трудових відносин:
1) розірвання трудового договору з ініціативи власника( п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП). Цей варіант найбільше підходить для ситуації звільнення працівників у зв'язку з ліквідацією підприємства. При цьому необхідно попередити персонально працівників не пізніше ніж за 2 місяці (ч. 1 ст. 492 КЗпП). Із цією метою видають наказ про попередження про заплановане вивільнення й ознайомлюють із ним працівників. Це можна зробити або наданням кожному працівнику під підпис окремого попередження, або шляхом ознайомлення з наказом всіх працівників, які ставлять підписи про це в наказі або в додатку до наказу. Серед іншого, працівникам необхідно буде виплатити вихідну допомогу;
2) припинення трудового договору за угодою сторін (пп. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Цей варіант має певні переваги, оскільки:
- по-перше, не треба повідомляти працівника про звільнення за 2 місяці;
- по-друге, у такому випадку не виплачують вихідну допомогу;
3) розірвання трудового договору з ініціативи працівника(ч. 1 ст. 38 КЗпП). Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або вповноважений ним орган письмово за 2 тижні. Тож, працівник у цьому випадку пише відповідну заяву щодо звільнення за власним бажанням за ст. 38 КЗпП.
Докладніше про це читайте у статті "Припинення трудових відносин у разі ліквідації ТОВ" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.