Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни в прибуткових коригуваннях – 1: нема лиха без добра

Аналіз важливих податкових змін до ПКУ завдяки Закону № 466

Усі ТОПові новини професійних бухЗМІ уже два тижні поспіль віщають про важливі податкові новації, які потрапили до ПКУ завдяки сумнозвісному Закону № 466.

Обсяг і зміст нововведень викликає надто суперечливі почуття. Чимало з них уже запрацювало 23.05.2020 р., а частина набере чинності лише 01.07.2020 р. та 01.01.2021 р. "Інтербух" професійно аналізує та знайомить своїх читачів із найбільш важливими новаціями. Особливу увагу хочемо звернути на "прибуткові" зміни, які зачепили коригування фінрезультату. Міркуйте самі…

1. Вартісний критерій для класифікації господарських необоротних матактивів як податкових ОЗ підвищили із 6000 грн до 20000 грн.

2. Для розрахунку податкової амортизації дозволили використовувати і виробничий метод.

3. Заборонили розраховувати податкову амортизацію за період, коли ОЗ не використовують (не експлуатують) у господарській діяльності у зв'язку з їх: модернізацією, реконструкцією, добудовою, дообладнанням та консервацією.

4. На період із 01.01.2020 до 31.12.2030 платникам надали право розраховувати податкову амортизацію деяких груп ОЗ із застосуванням скорочених мінімально допустимих строків.

5. Із 01.01.2021 дуже суттєво зміниться процедура розрахунку ліміту т.зв. "тонкої капіталізації" та відповідне коригування фінрезультату на процентні витрати, передбачене п. 140.2 ПКУ. І, на жаль, не на користь платників податків.

Вражені? Втім, це - лише квіточки… Пропонуємо подивитися на зміни уважніше.

Докладніше про це у статті "Зміни в прибуткових коригуваннях - 1: нема лиха без добра" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему