Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Товарний кредит: податковий та бухгалтерський облік

Договори товарного кредиту застосовуються на практиці досить давно

Вони дають змогу відстрочити платіж за товари на законних підставах і при цьому оптимізувати облік у сторін. Зокрема, продавець може "відтягнути" дату виникнення податкових зобов'язань з податку на прибуток і ПДВ (у частині процентів), а покупець - оптимізувати ПДВ за рахунок не включення відсотків до мінімальної бази оподаткування товарів.

Про договори товарного кредиту йдеться у ст. ст. 694, 695, 697 ЦКУ.

Так, згідно із ч. 1 ст. 334 ЦКУ, право власності в набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом; водночас відповідно до ч. 1 ст. 697 ЦКУ договором може бути встановлено, що право власності на переданий покупцеві товар зберігається за продавцем до оплати товару чи настання інших обставин. В останньому випадку до покупця не переходить право власності розпоряджатися товаром, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з призначення та властивостей товару

З моменту передання товару, проданого в кредит, і до його оплати продавцеві належить право застави на цей товар, тобто в покупця обмежене право розпоряджатися товаром (наприклад, передавати його в користування покупець може лише за згодою продавця-заставоотримувача) (ст. 586 ЦКУ).

Докладніше про це у статті "Товарний кредит: податковий та бухгалтерський облік " сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему