Електронні документи мають таку само юридичну силу, як і паперові. Систем документообігу від різних розробників на ринку вистачає, але бізнес не квапиться відмовлятися від паперу. Одна з причин повільного упровадження електронного документообігу (далі - ЕДО) - проблема вибору. Системи ЕДО від різних вендорів багато в чому схожі, але між ними є й безліч відмінностей. На що необхідно звернути увагу під час вибору?
Ціна
Як би не формували тарифи різні вендори, у середньому ціна одного електронного документа дорівнює одній гривні. Це як мінімум вдесятеро дешевше, ніж вартість роздруківки й надсилання паперового документа поштою або кур'єром. Деякі постачальники систем ЕДО взагалі дають користувачам можливість безкоштовно підписувати й надсилати обмежену кількість документів. Є також зовсім безкоштовні системи ЕДО, які можуть цілком підійти ФОП із невеликим документообігом.
Пробний період
Майже всі розробники надають можливість роботи в деморежимі. Тестовий період може бути обмежений кількістю транзакцій. Якщо у вас велике підприємство з великою кількістю контрагентів, варто звернути увагу на системи ЕДО, які в деморежимі дають змогу користуватися повною, а не урізаною версією програми.
Зручність інтерфейсу
Якщо за півгодини вам не вдалося розібратися з базовими функціями системи, спробуйте іншу. Для того щоб з'ясувати всі тонкощі налаштувань, вам будуть потрібні час та інструкція, проте логіка інтерфейсу повинна бути зрозумілою практично відразу.
Детальніше читайте у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН за посиланням.
Снігопад знижок на професійні продукти від ЛІГА:ЗАКОН розпочато! Не пропустіть новорічні знижки на кращі професійні рішення для бухгалтерів та аудиторів. Переходьте за посиланням та обирайте свою персональну пропозицію зі знижкою 30%.