Питання щодо перебування на самоізоляції може постати й перед приватним підприємцем, який не має найманих працівників. Адже відповідно до п. 20 Постанови № 641 самоізоляції підлягають:
- особи, які мали контакт із пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19 (крім осіб, які під час виконання службових обов'язків використовували засоби індивідуального захисту згідно з рекомендаціями щодо їх застосування);
- особи з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 у легкій формі за умови, якщо особа не потребує госпіталізації.
Отже, якщо бізнес ФОПа пов'язаний з обслуговуванням відвідувачів (магазин, кафе, послуги з ремонту техніки тощо), то за наявності підстав для самоізоляції підприємець зобов'язаний це зробити.
Певна річ, самоізоляція фактично може призупинити підприємницьку діяльність ФОПа, якщо в нього немає можливості перевести свою діяльність у режим онлайн.
Тож, чи можна у цьому випадку ФОП якось мінімізувати свої втрати від призупинення чи обмеження підприємницької діяльності? Це ми з'ясували в статті "ФОП із COVID-19: самоізоляція, хвороба, лікарняні", яку ми опублікували у відкритому доступі в межах теми минулого тижня "COVID-19: ЛІКНЕП ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ".
Окрім того, ми підготували читачам такі матеріали:
- "Тестування працівників на COVID-19: варіанти й податкові наслідки";
- "Самоізоляція працівника у зв'язку з COVID-19: підстави й оплата лікарняних";
- "COVID-19 в офісі чи на підприємстві: як реагувати роботодавцеві";
- "Закордонне відрядження: витрати на тестування на COVID-19".
Для доступу до матеріалів сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.