Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Забезпечувальний депозит в умовах оренди: природа платежу

Ми вирішили розібратися ще з одним платежем, який вносить орендар у разі оренди - забезпечувальний депозит

Природа забезпечувального депозиту

Суть забезпечувального депозиту полягає в тому, що такий платіж фактично є певною фінансовою гарантією платоспроможності орендаря, у нашому випадку - орендаря держкоммайна.

І хоча в профільному Законі № 157 та Порядку № 483 про такий депозит жодного слова, умову про необхідність його сплати зафіксовано в Примірному договорі. Останній якраз і регламентовано Законом № 157.*

* Нагадаємо: форму Примірного договору розроблено для державного майна. Водночас органи місцевого самоврядування мають право затвердити власний примірний договір оренди комунального майна, у протилежному разі доведеться застосовувати умови примірного договору оренди державного майна (абз. 4 п. 1 ст. 16 Закону № 157).

Тож якщо відштовхуватися від умов Примірного договору, а точніше від п. 4.5 розд. ІІ "Незмінювані умови договору", орендар із метою виконання своїх зобов'язань мусить сплатити такий депозит на рахунок орендодавця до укладання договору оренди чи в день його підписання.

Особливість забезпечувального депозиту полягає в тому, що він у класичному розумінні не є частиною орендної плати. Виняток: коли депозит зараховують із метою погашення заборгованості зі сплати орендної плати. Такий розвиток подій передбачено, зокрема, п. 4.8 розд. ІІ Примірного договору.

Розмір забезпечувального депозиту

Конкретний розмір забезпечувального депозиту встановлено відповідно до п. 11 розд. І Примірного договору.

Водночас сума залежить від того, на який строк укладено договір оренди, зокрема:

• у разі довгострокової оренди суму забезпечувального депозиту визначають у розмірі двох місячних орендних плат, але не менше за розмір мінімальної зарплати станом на перше число місяця, у якому укладено договір;

• у разі короткострокової оренди на строк менший, ніж два місяці, розмір забезпечувального депозиту становить суму орендної плати за п'ять календарних днів оренди, але в будь-якому разі в розмірі, не меншому, ніж 20 % розміру мінімальної зарплати станом на перше число місяця, у якому укладено цей договір.

Сума забезпечувального депозиту встановлено у гривнях, без ПДВ.

Більш детально читайте у статті за посиланням.

Спробуйте рішення LIGA360: Бухгалтер. Тут уся аналітика видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН”. Деталі за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему