Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФОП і РРО/ПРРО – 2022: наближення часу "ч"

17.25, 20 грудня 2021
12957
0

Готуймося до масового застосування РРО

Сьогодні більшість підприємців готується до повної фіскалізації з 1 січня 2022 року. Оскільки законопроєкти, які б могли її відтермінувати, поки що лежать мертвим вантажем, дехто йде на мітинги й категорично не погоджується застосовувати РРО/ПРРО, а дехто змирився й готується до цієї події. Ми ж ідемо за принципом сподівайся на найкраще - готуйся до найгіршого, тож цю статтю присвятили епопеї "якщо з 1 січня 2022 року РРО/ПРРО, то...". Зверніть увагу, що використовуємо лише чинні на дату публікації статті нормативку й роз'яснення.

РРО/ПРРО -"щасливчики" з 1 січня 2022 року

Беззаперечний "РРО-імунітет" зберігається за ФОП-першогрупниками (п. 296.10 ПКУ) і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність (роз'яснення з категорії 109.03 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)), оскільки останні керуються ст. 178 ПКУ.

А ось ФОП-єдинники 2-ї - 4-ї груп, що здійснюють розрахункові операції в розумінні ст. 2 Закону про РРО, незалежно від обсягу доходів і виду діяльності, мають з 01.01.2022 застосовувати РРО/ПРРО.

Попри те, що нас переконують у простоті вітчизняної фіскалізації, далі говоримо про нюанси застосування чи незастосування РРО/ПРРО в окремих випадках.

Коли стовідсотково можна працювати без РРО/ПРРО всім

За загальним правилом РРО/ПРРО не потрібно застосовувати в разі:

- оплати з поточного рахунка на поточний рахунок (IBAN, онлайн-банкінг);

- унесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;

- оплати через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.

Більш детально переглядайте в аналітичному матеріалі.

Знаходьте потрібну інформацію в один клік на ІТ-платформі LIGA360. Деталі за посиланням.

Зроби собі подарунок до Нового Року вже зараз. Тільки до 14 січня отримуй професійні рішення LIGA360 за святковими цінами. Деталі за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему