Сьогодні більшість підприємців готується до повної фіскалізації з 1 січня 2022 року. Оскільки законопроєкти, які б могли її відтермінувати, поки що лежать мертвим вантажем, дехто йде на мітинги й категорично не погоджується застосовувати РРО/ПРРО, а дехто змирився й готується до цієї події. Ми ж ідемо за принципом сподівайся на найкраще - готуйся до найгіршого, тож цю статтю присвятили епопеї "якщо з 1 січня 2022 року РРО/ПРРО, то...". Зверніть увагу, що використовуємо лише чинні на дату публікації статті нормативку й роз'яснення.
РРО/ПРРО -"щасливчики" з 1 січня 2022 року
Беззаперечний "РРО-імунітет" зберігається за ФОП-першогрупниками (п. 296.10 ПКУ) і фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність (роз'яснення з категорії 109.03 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)), оскільки останні керуються ст. 178 ПКУ.
А ось ФОП-єдинники 2-ї - 4-ї груп, що здійснюють розрахункові операції в розумінні ст. 2 Закону про РРО, незалежно від обсягу доходів і виду діяльності, мають з 01.01.2022 застосовувати РРО/ПРРО.
Попри те, що нас переконують у простоті вітчизняної фіскалізації, далі говоримо про нюанси застосування чи незастосування РРО/ПРРО в окремих випадках.
Коли стовідсотково можна працювати без РРО/ПРРО всім
За загальним правилом РРО/ПРРО не потрібно застосовувати в разі:
- оплати з поточного рахунка на поточний рахунок (IBAN, онлайн-банкінг);
- унесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;
- оплати через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.
Більш детально переглядайте в аналітичному матеріалі.
Знаходьте потрібну інформацію в один клік на ІТ-платформі LIGA360. Деталі за посиланням.
Зроби собі подарунок до Нового Року вже зараз. Тільки до 14 січня отримуй професійні рішення LIGA360 за святковими цінами. Деталі за посиланням.