Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Держдивідендний" розрахунок – 2021: як звітують підприємства держкомсектору

У переддень подання декларації з податку на прибуток неодмінно варто згадати ще про один "аналог" такої декларації – Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку (далі –...

Хто звітує

Спершу нагадаємо: за загальним правилом, скласти Розрахунок за підсумками 2021 року доведеться трьом категоріям підприємств. Перелік потенційних "щасливців" наведемо в табличному вигляді (див. табл. 1).

Таблиця 1

Категорія підприємств

Підстава

Державні унітарні підприємства та їх об'єднання*

ч. 1 ст. 111 Закону № 185

Господарські товариства, у статутному капіталі яких є частка держави**

ч. 5 ст. 11 Закону № 185

Комунальні унітарні підприємства та їх об'єднання

п. 35 п. 1 ст. 64, п. 16 п. 1 ст. 66, пп. 3 п. 1 ст. 71 БКУ

* У цей список не потрапляють пільговики, яких звільнено від сплати частини чистого прибутку. До них належать, зокрема (п. 1 Порядку № 138):

• ДП "Украерорух", ДП "Міжнародний дитячий центр "Артек", ДП "Український дитячий центр "Молода гвардія";

• державне підприємство із забезпечення функціонування дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних міжурядових організацій в Україні Державного управління справами;

• державні комерційні підприємства та казенні підприємства, які відповідно до ст. 1 Закону № 848 належать до наукових установ, науково-технологічних комплексів, заснованих на державній власності.

** У цю категорію потрапляють і господарські товариства, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких перебувають у статутних капіталах господарських товариств, частка держави в яких становить 100 %.

У які строки звітувати

Загалом, Розрахунок прирівнюється до декларації з податку на прибуток (п. 46.1 ПКУ). А це означає, що податкові періоди для такого Розрахунку слід визначати за "деклараційними" правилами. Єдина відмінність стосується госптовариств із держчасткою - для них передбачено свої строки подання Розрахунку. Говорять про це й самі податківці:

...податковими (звітними) періодами для державних унітарних підприємств та їх об'єднань (які є платниками частини чистого прибутку (доходу)) є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Термін подання такими платниками до контролюючих органів Розрахунку, який розраховується наростаючим підсумком за календарні квартал, півріччя, три квартали, - 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, та Розрахунку, який розраховується наростаючим підсумком за рік, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Для господарських товариств з державною часткою у статутному капіталі податковим (звітним) періодом є календарний рік (незалежно від того, чи є вони платниками дивідендів на державну частку або частини чистого прибутку (доходу)) з поданням Розрахунку до 01 липня року, що настає за звітним.

(роз'яснення з категорії 102.09 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua))

Таким чином, Розрахунок за підсумками 2021 року подають:

унітарні держпідприємства та їхні об'єднання - не пізніше 01 березня 2022 року;

госптовариства із держчасткою* - не пізніше 01 липня 2022 року.

Більш детально переглядайте статтю за посиланням.

Спробуйте рішення LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднана аналітика видань “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”, а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему