Роботодавець вирішив виплатити мінімальну заробітну плату всім працівникам підприємства, які фактично не виходили на роботу після оголошення воєнного стану, щоб їх підтримати.
Нагадаємо, що роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи (ч. 2 ст. 30 Закону № 108). У разі відсутності працівника на роботі в табелі обліку робочого часу роботодавець позначає дні відсутності працівника на роботі умовним позначенням "НЗ" ("відсутність з нез'ясованих причин") або "І" ("інші причини неявки").
Отже, чи існує загроза для роботодавця або відповідальність, якщо роботу не виконано (господарську діяльність підприємства призупинено), а табель обліку робочого часу було заповнено і заробітну плату виплачено, читайте в статті «Чи можна виплатити зарплату працівникам, які були відсутні на роботі у зв'язку з оголошенням воєнного стану«.
Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:
- «Списання акцизних марок на алкоголь: податково-прибуткові наслідки«;
- «Тендерні закупівлі в умовах війни: з'явились уточнення від Кабміну«;
- «Металобрухт, утворений під час виробництва металевих виробів: наслідки з ПДВ«;
- «Простій на підприємстві: усе про оформлення й оплату«;
- «Гранти, спецфонд, ЄП 2 %: дрібні правки в БКУ та ПКУ«;
- «Фінмоніторинг: повноцінний запуск кабінету СПФМ відтерміновано«;
- «Спрощенець і ЗЕД: документальне оформлення«.
Воєнний стан потребує оперативного пошуку інформації. Керівникам, юристам, бухгалтерам та hr-фахівцям як ніколи важливо встигати за змінами. У LIGA360 створений спеціальний блок з важливими даними: законодавство, економічні новини, відповіді експертів. Замовляйте систему на спеціальних умовах.