Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Договір переведення боргу vs договір відступлення права вимоги, або Як "особливому" спрощенцю позбутися боргу

08.30, 27 березня 2023
399
0

Продовжуємо публікувати аналітику на тему оподаткування під час війни

У відкритій статті минулого тижня ми розглянули практичний кейс нашого клієнта: "ТОВ (єдиний податок 2 % на час військового стану) має заборгованість з оплати перед ТОВ (платник ПДВ 20 %). Чи має право ТОВ (єдиний податок 2 %) зробити договір переведення свого боргу на ФОП (2-га група єдиного податку) або, можливо, договір відступлення права вимоги? Які документи для цього потрібні?"

Наскільки можна зрозуміти із запитання, товариство - платник єдиного податку за ставкою 2 % має кредиторську заборгованість з оплати за отримані товари, послуги. Таку кредиторську заборгованість можна перевести на іншу особу, зокрема й на ФОП - платника єдиного податку. Адже жодних заборон на проведення таких операцій у законодавстві немає. Раніше це підтверджували й податківці (див., наприклад, ІПК ГУ ДФС в Одеськiй областi від 11.04.2019 р. № 1561/ІПК/15-32-12-04-17).

Суть договорів переведення боргу полягає в тому, що відповідно до досягнутої між первісним боржником і новим боржником домовленості виконання зобов'язання за договором перед кредитором бере на себе новий боржник. Водночас саме зобов'язання не змінюється - змінюється лише боржник.

Договір про переведення боргу оформляють у тій самій формі, що й первісний договір, у якому здійснюють заміну боржника. Якщо первісний договір було оформлено письмово, то й договір про переведення боргу необхідно оформити в письмовому вигляді. Якщо ж первісний договір підлягав нотаріальному посвідченню, то й договір про переведення боргу підлягає нотаріальному посвідченню (ст. ст. 513 і 521 ЦКУ).

Детальніше можна ознайомитись в загальнодоступній статті «Договір переведення боргу vs договір відступлення права вимоги, або Як "особливому" спрощенцю позбутися боргу».

Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:

- Нарахування декретних: як враховувати період відпустки без збереження зарплати;

- Банк утримав комісію з іноземного доходу єдинника - податок сплачувати слід із повної суми;

- Алгоритм призначення лікарняних і декретних у 2023 році;

- Відчуження (вилучення) рухомого майна за рішенням РНБОУ: етапи і процедура;

- Обмеження суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, якщо страховий стаж становить не більше ніж 6 місяців за останні 12 місяців;

- Зменшено строк перевірок щодо бюджетного відшкодування ПДВ і відмова від токенів - зміни Закону № 2918;

- Перевірки Пенсійним фондом України видачі лікарняних;

- Неприбутківець не має діяльності - що зі звітністю та як "самоліквідуватись";

- Декретні медвисновки формують по-новому.

Не витрачайте час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему