Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Договір переведення боргу vs договір відступлення права вимоги, або Як "особливому" спрощенцю позбутися боргу

08.30, 27 березня 2023
6061
0

Продовжуємо публікувати аналітику на тему оподаткування під час війни

У відкритій статті минулого тижня ми розглянули практичний кейс нашого клієнта: "ТОВ (єдиний податок 2 % на час військового стану) має заборгованість з оплати перед ТОВ (платник ПДВ 20 %). Чи має право ТОВ (єдиний податок 2 %) зробити договір переведення свого боргу на ФОП (2-га група єдиного податку) або, можливо, договір відступлення права вимоги? Які документи для цього потрібні?"

Наскільки можна зрозуміти із запитання, товариство - платник єдиного податку за ставкою 2 % має кредиторську заборгованість з оплати за отримані товари, послуги. Таку кредиторську заборгованість можна перевести на іншу особу, зокрема й на ФОП - платника єдиного податку. Адже жодних заборон на проведення таких операцій у законодавстві немає. Раніше це підтверджували й податківці (див., наприклад, ІПК ГУ ДФС в Одеськiй областi від 11.04.2019 р. № 1561/ІПК/15-32-12-04-17).

Суть договорів переведення боргу полягає в тому, що відповідно до досягнутої між первісним боржником і новим боржником домовленості виконання зобов'язання за договором перед кредитором бере на себе новий боржник. Водночас саме зобов'язання не змінюється - змінюється лише боржник.

Договір про переведення боргу оформляють у тій самій формі, що й первісний договір, у якому здійснюють заміну боржника. Якщо первісний договір було оформлено письмово, то й договір про переведення боргу необхідно оформити в письмовому вигляді. Якщо ж первісний договір підлягав нотаріальному посвідченню, то й договір про переведення боргу підлягає нотаріальному посвідченню (ст. ст. 513 і 521 ЦКУ).

Детальніше можна ознайомитись в загальнодоступній статті «Договір переведення боргу vs договір відступлення права вимоги, або Як "особливому" спрощенцю позбутися боргу».

Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:

- Нарахування декретних: як враховувати період відпустки без збереження зарплати;

- Банк утримав комісію з іноземного доходу єдинника - податок сплачувати слід із повної суми;

- Алгоритм призначення лікарняних і декретних у 2023 році;

- Відчуження (вилучення) рухомого майна за рішенням РНБОУ: етапи і процедура;

- Обмеження суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, якщо страховий стаж становить не більше ніж 6 місяців за останні 12 місяців;

- Зменшено строк перевірок щодо бюджетного відшкодування ПДВ і відмова від токенів - зміни Закону № 2918;

- Перевірки Пенсійним фондом України видачі лікарняних;

- Неприбутківець не має діяльності - що зі звітністю та як "самоліквідуватись";

- Декретні медвисновки формують по-новому.

Не витрачайте час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему