Сьогодні точиться багато небезпідставних розмов щодо повернення з 1 липня 2023 року РРО/ПРРО-перевірок, тож вихід податківців у "поля", враховуючи основний штрафний п. 1 ст. 17 Закону про РРО, бізнес відчує на собі істотно. Причому стосується це як ФОП, так і звичайних юросіб.
На правду кажучи, багатьох дещо розслабив розмір штрафу в 1 гривню, який діяв досить довго. Потім - карантин і збільшений штраф, далі - війна, і багато хто лише тепер почав замислюватися про РРО/ПРРО-перевірки, як, власне, і про те, чим вони можуть закінчитись. Щоправда, юрособи в цих питаннях обережніші, аніж ФОП. Скажімо, деякі ФОП 2-ї групи досі з невеличких магазинчиків торгують за готівку без жодних РРО чи ПРРО, наївно вважаючи, що війна "спише все". Дехто взагалі пішов ще далі й установив POS-термінали, не маючи при цьому РРО/ПРРО. І наслідки для таких ФОП будуть дуже погані. Тож нижче говоритимемо про актуальну інформацію як для юросіб, так і для ФОП.
Детальніше можна ознайомитись в загальнодоступній статті «РРО/ПРРО-відповідальність: про що потрібно знати вже сьогодні».
Не витрачайте час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.
Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:
- Як часто необхідно подавати Декларацію про МРЦ на тютюнові вироби
- Аукціони повернулися: що нового в Закупівельних особливостях
- Єдинник змінив статутний капітал і втратив право перебувати на ЄП: як відмовитись в умовах війни
- Визначаємо належність бюджетної програми до сфери інформатизації: нова методика
- Архівна справа на підприємстві: вилучення та знищення документів
- Готуємось оприлюднювати оборонні закупівлі в режимі воєнного стану
- Бронювання працівників підприємств: актуальні питання для роботодавців
- Мінфін відредагував правила консолідації бюджетної фінзвітності