Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто та як може взяти участь у програмі "Зроблено в Україні" й отримати кешбек 15 %

16.00, 23 жовтня 2024
402
0

Уряд запровадив програму "Зроблено в Україні", якою передбачено, зокрема, надання компенсації з державного бюджету в розмірі 15 % від вартості придбаного товару. Про те, хто та як може отримати кешбек, - далі у статті.

Для початку нагадаємо, що Уряд уже експериментував із виплатами компенсацій суб'єктам господарювання, але лише тим, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів. Про це ми розлого писали у статті "Державна компенсація за програмою "Зроблено в Україні": хто отримує та що в обліку загальносистемника".

Нещодавно Постановою № 1122* було передбачено запровадження чергового експериментального проєкту - компенсацію в розмірі 15 % від вартості техніки й обладнання вітчизняного виробництва.

Триватиме цей проєкт у період із 1 жовтня 2024 р. до 31 грудня 2025 р.

Постановою № 1122 доповнено основну Постанову № 952, якою й передбачено реалізацію експериментальних проєктів у межах Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні".

Компенсацію у 2024 році можна буде отримати за придбані товари від 1 жовтня до 1 грудня.

Часткова компенсація належить суб'єктам господарювання приватного права (юридичним особам та фізичним особам - підприємцям), що здійснюють закупівлю техніки й обладнання вітчизняного виробництва (далі - покупці).

Нова LIGA360 допоможе вивчити цю тему детальніше. Аналітика від експертів, роз'яснення держорганів, практичні кейси та їх вирішення. Замовте персональну презентацію для ваших потреб.

За який товар можна отримати кешбек і хто з виробників може брати участь у програмі

Часткову компенсацію передбачено за види техніки й обладнання згідно з додатком 1 до Порядку № 952, ступінь локалізації виробництва яких перевищує 40 %.

Зокрема, це:

• колісна техніка, як-от: міські й туристичні автобуси, громадські автобуси, низькопідлогові автобуси, автоцистерни для перевезення пально-мастильних матеріалів;

• будівельна, комунальна і спеціальна техніка, як-от: землерийні машини, навантажувачі (маніпулятори), екскаватори-навантажувачі, сміттєзбиральні машини;

• енергетичне обладнання.

Остаточний перелік формує та затверджує Мінекономіки після перевірки ступеня локалізації виробництва техніки й обладнання на підставі поданої виробником заявки щодо первинного внесення техніки й обладнання до переліку та/або щорічного підтвердження відповідності техніки й обладнання, унесених до переліку в попередні роки, вимогам поточного року.

До заявки потрібно додати:

калькуляцію собівартості техніки і обладнання із зазначенням митної вартості імпортних компонентів;

• інформацію щодо підтвердження здійснення на території України виробництва одного з вузлів, агрегатів, деталей і комплектувальних виробів та/або використання вузлів, агрегатів, деталей і комплектувальних виробів, виготовлених на території України;

• інформацію про ступінь локалізації виробництва техніки й обладнання, який виробник обладнання визначає самостійно за формулою (наведена в п. 6 Порядку № 952);

• фінзвітність за чотири квартали, що передують звітному, разом з інформацією за рік згідно із формою державного статистичного спостереження № 1П-НПП (річна) "Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції";

• розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці (з урахуванням ЄСВ у складі собівартості виробленої (реалізованої - для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності) продукції за рік разом із копіями документів (форм звітності), що підтверджують розрахунок (форма № 2 - для суб'єктів господарювання, які застосовують загальну систему оподаткування, обліку та звітності);

фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва;

баланс (форма № 1-м);

звіт про фінансові результати (форма № 2-м);

• поквартальні (або помісячні) звіти з праці за рік, поквартальні звіти з ЄСВ за рік - для єдинників.

До переліку підлягає внесенню техніка й обладнання, яку виготовляють виробники:

• питома вага витрат яких на оплату праці з урахуванням єдиного внеску у складі собівартості виробленої (реалізованої - для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності) продукції становить не менш як 8 %;

• які мають сертифікат відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам ДСТУ ISO 9001:2015, або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT), або національних стандартів, якими їх замінено, виданий акредитованим органом з оцінки відповідності;

• які мають конструкторсько-технологічну документацію та/або зареєстроване право інтелектуальної власності на техніку й обладнання, що відображено в балансі;

• які здійснюють на території України виробництво одного з вузлів, агрегатів, деталей і комплектувальних виробів та/або використовують такі вузли, агрегати, деталі й комплектувальні вироби, виготовлені на території України, відповідно до технологічних операцій, необхідних для виробництва техніки й обладнання;

• які здійснюють гарантійне та післягарантійне обслуговування техніки й обладнання.

Для первинного внесення техніки й обладнання до переліку в поточному бюджетному періоді заявки потрібно подати до Мінекономіки до 31 жовтня, а в наступному бюджетному періоді - починаючи з 1 листопада поточного бюджетного періоду.

Для щорічного підтвердження відповідності техніки й обладнання заявки потрібно подавати до Мінекономіки щороку з 1 січня по 31 березня. Заявки для щорічного підтвердження, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядатимуть (п. 8 Порядку № 952).

Головні новини вашої галузі - щодня на робочому столі LIGA360. Бачити картину дня ще ніколи не було так просто! Побачте всі переваги роботи в комплексній інформаційно-аналітичній платформі LIGA360, замовивши персональну презентацію.

Розмір кешбеку

Часткову компенсацію передбачено в розмірі 15 % вартості (без урахування ПДВ) за придбані техніку й обладнання, вартість яких зазначено в актах приймання-передавання та інших документах, що підтверджують повну оплату через уповноважений банк (п. 13 Порядку № 952).

Вартість техніки й обладнання, придбаних починаючи з 1 грудня поточного бюджетного періоду, підлягає частковій компенсації в разі визначення обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою "Підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги" на відповідний бюджетний період з урахуванням цільового призначення.

Протягом поточного бюджетного періоду один покупець може отримати часткову компенсацію в сумі не більш як 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня відповідного року. Отже, у поточному році максимальний розмір кешбеку за придбання вітчизняної техніки й обладнання - 71 млн грн.

Хто має право на отримання кешбеку

На отримання часткової компенсації мають право покупці, які відповідають вимогам п. 14 Порядку № 952. Зокрема, це особи:

• стосовно яких не порушено справу про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;

• які не мають на перше число місяця, у якому відбувається ухвалення рішення щодо здійснення компенсації, заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС;

• які станом на дату подання заяви фактично не перебувають і не провадять господарської діяльності на територіях активних бойових дій;

• яких не внесено до переліку осіб, пов'язаних із провадженням терористичної діяльності або щодо яких застосовано міжнародні санкції;

• які не провадять господарської діяльності на території рф та/або рб тощо.

Відповідність покупця цим вимогам він має задекларувати в заяві про отримання часткової компенсації (п. 17 Порядку № 952).

З обліковими питаннями ви можете ознайомитись у статті "Державна компенсація за програмою "Зроблено в Україні": хто отримує та що в обліку загальносистемника".

ПРАВОВИЙ ГЛОСАРІЙ

1. Постанова № 1122 - постанова КМУ "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 р. № 952" від 24.09.2024 р. № 1122.

2. Постанова № 952 - постанова Кабінету Міністрів України "Про реалізацію експериментальних проектів у рамках Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні" від 20.08.2024 р. № 952.

3. Порядок № 952 - Порядок реалізації експериментального проекту щодо часткової компенсації вартості техніки і обладнання вітчизняного виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні", затверджений постановою КМУ від 20.08.2024 р. № 952.

_____________________________________________
© ТОВ "ІАЦ "ЛІГА", ТОВ "ЛІГА ЗАКОН", 2024

У разі цитування або іншого використання матеріалів, розміщених у цьому продукті LIGA ZAKON, посилання на LIGA ZAKON обов'язкове.
Повне або часткове відтворення чи тиражування будь-яким способом цих матеріалів без письмового дозволу ТОВ "ЛІГА ЗАКОН" заборонено.

Автор

Віталій Городній,

юрисконсульт LIGA ZAKON

Хочете отримати ще більше аналітичних матеріалів за цією темою? Вони постійно доповнюються у новій LIGA360. Дізнайтесь більше переваг, замовивши персональну презентацію менеджера.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему