Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які дії роботодавців при отриманні повістки від працівника: вказівки від Держпраці

Реклама

Про увільнення працівника від виконання обов'язків у разі отримання повістки до ТЦК і СП розповіли в Південному міжрегіональному управлінні Держпраці.

Під увільненням від роботи (посади) розуміють тимчасове припинення виконання працівником трудових обов'язків зі збереженням місця роботи і посади.

Одна із підстав для увільнення - повістка, видана військовозобов'язаному.

У випадку отримання роботодавцем від його працівника повістки, незалежно від її мети (для уточнення облікових записів, проходження медичного огляду, прибуття до ТЦК і СП), рекомендується за місцем роботи видати наказ про увільнення працівника від роботи.

В наказі про увільнення працівника від роботи зазначають такі відомості: прізвище, ім'я та по-батькові працівника; посада, дата та підстава увільнення працівника (із

В табелі обліку використання робочого часу дні, упродовж яких працівник увільнений від роботи, відображають буквеним кодом «ІН» або цифровим кодом «22» (інший невідпрацьований час, що передбачає законодавство, - виконання державних і громадських обов'язків, допризовна підготовка, військові збори, тощо).

Повістка не означає автоматичне зарахування працівника до лав Збройних Сил України. Документальне підтвердження фактичного початку проходження військової служби - мобілізаційне розпорядження, контракт, витяг із наказу або довідка про зарахування до списків військової частини, тощо.

Якщо для підтвердження факту мобілізації працівник не може особисто надати документ, він може зробити це, надіславши роботодавцю фото документа через месенджер чи електронну пошту.

Зважайте, що починаючи із 19.07.2022 року за працівниками, призваними на військову службу під час мобілізації, на особливий період, зберігають місце роботи та посада, яку вони раніше обіймали.

Додатково переглядайте:

- Чи оплачується лікарняний, який збігається із днями медобстеження за направленням ТЦК і СП;

- Які військово-облікові документи вимагаються при оформленні на роботу - ФПУ;

- Бізнес розраховує на прискорення розгляду заяв на бронювання військовозобов'язаних.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини