Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Порядок подання фінзвітності приведено у відповідність до Закону про бухоблік

(коментар до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності» від 11. 07. 2018 р.  № 547, далі — Постанова № 547)

(коментар до постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності" від 11.07.2018 р. № 547, далі - Постанова № 547)

Набрала чинності 14.07.2018,

крім абзацу 8 п. 1 змін, затверджених цією постановою,

який набирає чинності 01.01.2019

(опубліковано в газеті КМУ

"Урядовий кур'єр" № 130/2018)

Розпочнімо з того, що зміни до Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419 (далі - Порядок № 419), були затверджені для приведення його норм у відповідність до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо удосконалення деяких положень" від 05.10.2017 р. № 2164-VIII (далі - Закон № 2164).

Нагадаємо! Зміни до Закону про бухоблік, прийняті Законом № 2164, ми розглянули в матеріалі "Зміни в Закон про бухоблік: наближення до євровимог" газети № 215/2017.

Згідно з Постановою № 547, у Порядку № 419 було враховано низку нововведень. Тож, далі - про них.

1. Перелік підприємств, які складають фінансову звітність за МСФЗ

Тепер у п. 2 Порядку № 419, як і в ст. 121 Закону про бухоблік, визначено, що фінансову звітність і консолідовану фінансову звітність складають за МСФЗ:

1) публічні акціонерні товариства;

2) підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається КМУ, а саме:

· надання фінансових послуг, окрім страхування та пенсійного забезпечення (розділ 64 КВЕД ДК 009:2010);

· недержавне пенсійне забезпечення (група 65.3 КВЕД ДК 009:2010);

· допоміжна діяльність у сферах фінансових послуг і страхування (розділ 66 КВЕД ДК 009:2010), за винятком допоміжної діяльності у сфері страхування та пенсійного забезпечення (група 66.2 КВЕД ДК 009:2010).

3) підприємства, що становлять суспільний інтерес, а саме:

· підприємства - емітенти цінних паперів, цінні папери яких допущені до біржових торгів;

· банки;

· страховики;

· недержавні пенсійні фонди;

· інші фінансові установи (крім інших фінансових установ і недержавних пенсійних фондів, що належать до мікропідприємств і малих підприємств);

· підприємства, які належать до великих підприємств;

4) підприємства, які провадять діяльність із видобутку корисних копалин загальнодержавного значення.

Своєю чергою, новачками серед підприємств, які звітуватимуть за МСФЗ, є лише великі підприємства та підприємства, які видобувають корисні копалини загальнодержавного значення.

2. Подання фінансової звітності за МСФЗ на основі таксономії в єдиному електронному форматі

Як і Закон про бухоблік, так і Порядок № 419 тепер визначає, що МСФЗшники фінзвітність мають складати на основі таксономії фінансової звітності в єдиному електронному форматі. Визначить цей формат Мінфін (ч. 5 ст. 121 Закону про бухоблік й абз. 7 п. 2 Порядку № 419 чи абз. 8 п. 1 Постанови 547).

Першим звітним періодом, за який треба буде подати фінзвітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі, стане 2019 рік. Водночас МСФЗшникам дозволено подавати МСФЗ-звітність, складену за таксономією, починаючи з 2018 року (п. 2 р. II Закону № 2164).

3. Оприлюднення фінансової звітності згідно з вимогами, установленими Законом про бухоблік

Нині Порядок № 419 визначає, що річна фінансова звітність, річна консолідована фінансова звітність, звіт про управління, консолідований звіт про управління, звіт про платежі на користь держави та консолідований звіт про платежі на користь держави повинні бути оприлюднені разом з аудиторським звітом на веб-сторінці або веб-сайті підприємства (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством.

Своєю чергою, фінзвітність має оприлюднюватися у форматі, який виключає можливість унесення змін до фінансової звітності іншими користувачами, та в єдиному електронному форматі, визначеному Мінфіном, на основі таксономії фінансової звітності за МСФЗ.

Деталізації щодо строків оприлюднення фінзвітності, як то є у Законі про бухоблік (див.матеріал "Зміни в Закон про бухоблік: наближення до євровимог" газети № 215/2017), у Порядку № 419 не з'явилося.

4. Подання окремими категоріями підприємств разом із фінансовою звітністю звіту про управління та звіту про платежі на користь держави

Згідно з оновленим п. 2 Порядку № 419:

· звіт про управління подають підприємства, крім бюджетних установ, мікропідприємств і малих підприємств. Водночас у разі подання консолідованої фінансової звітності подається консолідований звіт про управління. Середні підприємства мають право не відображати у звіті про управління нефінансову інформацію;

· звіт про платежі на користь держави подають підприємства, які провадять діяльність із видобутку корисних копалин загальнодержавного значення чи заготівлю деревини та при цьому становлять суспільний інтерес. У разі подання підприємством консолідованої фінансової звітності подається консолідований звіт про платежі на користь держави.

5. Подання проміжної фінансової звітності

Проміжну фінансову звітність подають за:

· перший квартал;

· перше півріччя;

· дев'ять місяців.

До того ж Порядок № 419 передбачає три категорії осіб, які подають фінзвітність, - див.таблицю:

Таблиця

В продовженні матеріалу "Порядок подання фінзвітності приведено у відповідність до Закону про бухоблік" видання "Інтерактивна бухгалтерія" читайте про особливості подання фінзвітності за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему