Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Звіт про контрольовані операції – 2017: форма, строки та порядок заповнення

17.45, 7 вересня 2018
708
0

Хто подає Звіт про контрольовані операції?

Хто подає Звіт про контрольовані операції

Звіт про контрольовані операції зобов'язані подавати платники податку на прибуток, які у звітному році здійснювали контрольовані операції (пп. 39.4.2 ПКУ). Тож, Звіт про контрольовані операції за 2017 рік подають лише ті платники податку, які у 2017 році здійснювали контрольовані операції.

На замітку

Контрольовані операції - це всі види операцій, договорів чи домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об'єкт обкладення податком на прибуток (пп. 39.2.1.4 ПКУ). Водночас аби господарська операція вважалася контрольованою, вона має відповідати критеріям, зазначеним у пп. 39.2.1.1 ПКУ (щодо контрагентів) і пп. 39.2.1.7 ПКУ (вартісним критеріям). Детальніше про це див. у матеріалі «Контрольовані операції: критерії визнання» газети № 183/2018.

Форма та строк подання

Відповідно до пп. 39.4.2 ПКУ, Звіт про контрольовані операції подають до ДФС до 1 жовтня року, що настає за звітним. Це саме прописано й у п. 1 р. І Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Мінфіну України від 18.01.2016 р. № 8 (далі - Порядок № 8).

Своєю чергою, якщо останній день строку подання Звіту про контрольовані операції припадає на вихідний чи святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 3 р. І Порядку № 8). Зважаючи на те що у 2018 році 30 вересня припадає на вихідний день (неділю), граничний строк подання Звіту про контрольовані операції за 2017 рік є 01.10.2017 (див. лист ДФСУ від 10.07.2017 р. № 17973/7/99-99-15-02-01-17).

Звіт про контрольовані операції має подаватися засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу й електронного цифрового підпису (пп. 39.4.2 ПКУ).

Форма Звіту про контрольовані операції (яку необхідно подавати й за результатами 2017 року) затверджена наказом Мінфіну України від 18.01.2016 р. № 8 та складається із:

· заголовної та основної частин;

· додатка й інформації до додатка, які є невід'ємною частиною звіту.

Далі детально розпишемо порядок заповнення Звіту про контрольовані операції.

Порядок заповнення

Насамперед виокремимо загальні вимоги до заповнення Звіту про контрольовані операції:

· платник податків заповнює та подає єдиний Звіт про контрольовані операції стосовно всіх контрольованих операцій, здійснених у звітному році. По кожному конкретному контрагенту заповнюється та подається окремий додаток до звіту, але не окремий Звіт про контрольовані операції;

· групування операцій - п. 6 р. І Порядку № 8 передбачена можливість групування контрольованих операцій, а р. V визначено порядок здійснення такого групування. У результаті групування інформація щодо контрольованих операцій, які мають однакові умови постачань й інші показники, що відображаються в графах 2-6, 9-11, 21, 22 Звіту про контрольовані операції, відображається в узагальненому вигляді, інакше кажучи - одним рядком;

· числові показники у Звіті про контрольовані операції заповнюються в такому форматі:

· грошові показники зазначаються в гривнях без копійок із відповідним округленням за загальновстановленими правилами, крім графи 16 додатка;

· графа 16 додатка заповнюється у валюті контракту/договору;

· кількісні показники ваги товару зазначаються на основі ваги «нетто» у кілограмах. У разі неможливості вираження кількості в кілограмах допускається вираження в додаткових одиницях виміру (штуки, літри, кубічні метри тощо) з обов'язковим зазначенням одиниці виміру у відповідній графі Звіту про контрольовані операції. Якщо предметом контрольованої операції є виконання робіт, послуг, зазначається кількість таких операцій відповідно до первинних документів;

· показники дат заповнюються у цифровому форматі: чч.мм.рррр (де чч. - число, мм. - місяць, рррр - рік).

Таблиця 1

Порядок заповнення Звіту про контрольовані операції

№ графи

Назва графи

Відомості, які зазначаються

Заголовна частина

1

Звітний період

У цій графі зазначається звітний (податковий) рік, за який подається Звіт про контрольовані операції, а також згідно з типом звіту - «звітний», «звітний новий», «уточнюючий» - у відповідному розділі графи 1 проставляється знак «Х» (п. 1 р. ІІ Порядку № 8)

2

Платник

Зазначається повне найменування платника податків згідно з реєстраційними документами (п. 2 р. ІІ Порядку № 8)

3

Код за ЄДРПОУ

Зазначається код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) та основний код економічної діяльності за Класифікацією видів економічної діяльності ДК 009:2010, затвердженою наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 р. № 457.

Платник податків, який не має коду за ЄДРПОУ, зазначає реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючим органом (п. 3 р. ІІ Порядку № 8)

...

Продовження матеріалу "Звіт про контрольовані операції - 2017: форма, строки та порядок заповнення" видання "Інтерактивна бухгалтерія" читайте за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему