Працівника прийнято на посаду, на якій кілька років не підвищували оклад (тарифну ставку). Як правильно визначити базовий місяць для індексації?
У цьому випадку важливо знати, коли саме востаннє було підвищено оклад за посадою, на яку прийнято працівника, адже з грудня 2015 р. кардинально змінено правила проведення індексації зарплати працівників.
Для новоприйнятих працівників індекс споживчих цін (ІСЦ) для здійснення індексації обчислюють із місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку обіймає працівник (п. 102 Порядку № 1078). Пояснимо на прикладі.
ПРИКЛАД. 1
Умова:
Працівника прийняли на роботу 15 квітня 2019 р. (30 квітня перенесено на 10 травня). Посадові оклади працівникам востаннє підвищено в січні 2015 р.
Рішення:
Базовим місяцем для індексації зарплати буде січень 2015 р. Коефіцієнт індексації у квітні 2019 р. - 92,8 %.
Якщо у квітні 2019 р. працівник відпрацював 10 р. дн. із 20, суму індексації нараховують згідно з абз. 6 п. 4 Порядку № 1078 пропорційно до відпрацьованого часу. Тому за квітень 2019 р. новоприйнятому працівнику мають нарахувати індексацію в сумі: (1921 грн х 92,8 %) / 20 р. дн. х 10 р. дн. = 891,35 грн.
Отже, якщо зарплату (посадові оклади) не підвищували кілька років, суми індексації будуть суттєвими. Тому роботодавцю вигідніше періодично збільшувати посадові оклади працівникам, оскільки місяць підвищення ставатиме базовим, а приріст ІСЦ обчислюватиметься заново з наступного місяця після підвищення.
Продовження матеріалу "Чи потрібно індексувати зарплату сумісників?" читайте в видавництві БУХГАЛТЕР&ЗАКОН читайте за посиланням. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються. |
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.