Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Які документи подає особа з інвалідністю під час прийняття її на роботу

13.00, 23 вересня 2021
1385
0

Минулий тиждень «Інтерактивна бухгалтерія» присвятила особам з інвалідністю на підприємстві

Приймаючи на роботу особу з інвалідністю, роботодавець має пам'ятати не лише про виконання нормативу з працевлаштування такої категорії осіб, а й про дотримання пільг і гарантій, установлених для них. Щоб підтвердити ступінь утрати працездатності й заявити про своє право на соціальні гарантії та пільги, особа має подати своєму майбутньому роботодавцеві відповідні документи.

Особам з інвалідністю гарантовано право на зайняття підприємницькою та трудовою діяльністю з урахуванням індивідуальних програм реабілітації (ч. 1 ст. 17 Закону № 875).

Заборонено будь-яку дискримінацію, у т.ч. у сфері праці, з причин стану здоров'я, інвалідності (ст. 2 Закону № 875).

Тож із мотивів інвалідності не допускаються: відмова в укладенні трудового договору або у просуванні по службі чи переведення особи з інвалідністю на іншу роботу без її згоди (ч. 3 ст. 17 Закону № 875). Винятком є випадки, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан здоров'я особи з інвалідністю перешкоджає виконанню професійних обов'язків, загрожує здоров'ю та безпеці праці інших осіб або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру й обсягу загрожує погіршенню здоров'я особи з інвалідністю.

Решту нюансів ми розглянули в загальнодоступній статті «Які документи подає особа з інвалідністю під час прийняття її на роботу».

Також по темі радимо ознайомитися з добіркою таких матеріалів:

  Для ознайомлення скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

  Підпишіться на розсилку
  Головні новини і аналітика для вас по буднях
  Залиште коментар
  Увійдіть, щоб залишити коментар
  УВІЙТИ
  На цю ж тему