Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Тимчасовий простій: як бути з основними засобами

Продовжуємо публікувати аналітику на тему ведення господіяльності під час війни

Серед численних запитань, які надходять до нашої редакції трапляються комплексні, які можуть зацікавити широку аудиторію, а враховуючи збільшення питань саме на облікову тематику, ми пропонуємо ознайомитись з матеріалом такого змісту.

Підприємство - ТОВ на загальній системі оподаткування, платник ПДВ - для ведення своєї господарської діяльності орендує виробничий цех та легковий автомобіль у фізичної особи, а також має на балансі власний легковий автомобіль, який перебуває в користуванні у директора підприємства.

У зв'язку з воєнним станом на території України підприємство призупинило свою діяльність та запровадило повний простій із 1 березня 2022 року по 30 квітня 2022 року. Виробництво продукції та реалізацію в даний період не здійснювали. Виплати працівникам відбувалися, виходячи з 2/3 їхнього окладу. Оренду цеху та автомобіля оплачували в повному обсязі за березень 2022 року та квітень 2022 року так само, як і всі комунальні платежі (світло, інтернет, стільниковий зв'язок, послуги охорони (сигналізація)).

Чи правомірне в такій ситуації нарахування амортизації виробничого обладнання й автомобіля, що перебуває в користуванні у директора підприємства, якщо фактично він приїжджав на підприємство для періодичного контролю, про що свідчать також чеки про заправку паливом, яке числиться на балансі підприємства? Відповіді читайте в статті «Тимчасовий простій: як бути з основними засобами«.

Лише обрана інформація для бухгалтерів - в рішенні LIGA360. Інструменти для контролю змін воєнного часу, аналітичні видання, роз?яснення експертів. Замовляй LIGA360:Бухгалтер прямо сьогодні, щоб не загубитися в інформаційному потоці.

Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:

- «Давальницькі операції в ЗЕД: документально-облікові нюанси«;

- «Чи можна обмежити документальну перевірку лише деклараціями із заявленим бюджетним відшкодуванням?«;

- «Орендоване держкоммайно пошкоджене або знищене: як зафіксувати руйнування«;

- «Декларація з податку на прибуток в умовах війни: як відзвітувати за 2021 рік та І квартал 2022 року«;

- «Які наслідки для прибутківця має ППР за формою "П": позиція ВС«;

- «Куди звітувати про ПДВ в разі зміни місцезнаходження«;

- «ПРРО без функції штрихкоду марки акцизного податку на алкоголь: чи є загроза штрафу«;

- «Подання приватним підприємцем звітності з ЄСВ за періоди до 2021 року«;

- «Чи можна списати заборгованість як безнадійну перед підприємством країни-агресорки«.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему