Ми вже частково розглядали новації в заохоченні роботодавців, що працевлаштовують особливі категорії безробітних (див. матеріал "Компенсація роботодавцю за працевлаштування безробітних"). Та передбачене Законом № 2622 стимулювання роботодавців цим не обмежується. І ось коментованим документом визначено напрями реалізації додаткової підтримки:
• роботодавцеві, який протягом 12 календарних місяців забезпечував створення нових робочих місць, працевлаштовував на них працівників і впродовж цього періоду щомісяця здійснював їм виплату заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну особу, протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати за кожну таку особу щомісяця коштом Державного бюджету України, передбаченим у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, компенсують фактичні витрати в розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску за відповідну особу за місяць, за який його сплачено, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ч. 2 ст. 27 Закону № 5067);
• суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних строком не менше ніж на два роки за направленням територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на нові робочі місця, компенсують фактичні витрати в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який його сплачено (ч. 3 ст. 27 Закону № 5067).
Для першої категорії компенсація ЄСВ запрацює з 1 січня 2024 року. Тож детально цю частину ми розглянемо в наступних публікаціях.
Читайте загальнодоступну статтю «Заохочення роботодавцям за працевлаштованих безробітних».
Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:
- Помилкові податкові накладні: як позбутись;
- Мінфін для сплати МПЗ передбачив окремі рахунки: що потрібно врахувати;
- Нарахування лікарняних працівнику після звільнення з військової служби;
- Відновлення втраченої первинки для податкових цілей: уточнення ДПСУ;
- КНП-балансоутримувач розподіляє орендну плату: чи є загроза неприбутковому статусу;
- Повернута фіндопомога: чи є підстави нараховувати ПДВ;
- Новий формат платіжок та єдиний рахунок;
- Уточнено першочергові видатки під час війни: що нового.
Читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на платформі LIGA360. Менше часу на пошук - більше інформації та аналітики. Обирай вигідний тариф за посиланням.