Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Робочий час і відпочинок в умовах воєнного стану: що змінюється у серпні та жовтні 2023 року

11.35, 11 вересня 2023
2455
0

Продовжуємо публікувати аналітику на тему оподаткування під час війни

17 серпня 2023 року набрали чинності Закон № 3275 та Указ № 451, унаслідок чого воєнний стан продовжено на 90 діб до 05 години 30 хвилин 16 листопада 2023 року. З огляду на зазначене роботодавці мають урахувати, що це може вплинути на робочий час і час відпочинку працівників.

На період воєнного стану трудові відносини регулюються не лише КЗпП й іншими законодавчими актами з питань праці, а й Законом № 2136, який у низці питань має пріоритет, адже у ч. 3 ст. 1 цього Закону передбачено, що у період дії воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю у частині відносин, урегульованих цим Законом.

Серед таких питань - можливість призупинення дії трудового договору, переведення та зміна істотних умов праці, розірвання трудового договору, встановлення і тривалість робочого часу та відпочинку працівників тощо.

Продовження статті читайте в загальнодоступній статті Робочий час і відпочинок в умовах воєнного стану: що змінюється у серпні та жовтні 2023 року

Також радимо ознайомитись з актуальною аналітикою, яку ми продовжуємо публікувати у зв'язку з воєнним станом на території України:

Воєнний стан потребує оперативного пошуку інформації. Керівникам, юристам, бухгалтерам та hr-фахівцям як ніколи важливо встигати за змінами. У LIGA360 створений спеціальний блок з важливими даними: законодавство, економічні новини, відповіді експертів. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему