Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Помилкова переплата або недоплата відпусткових: як коригувати Податковий розрахунок

14.30, 7 травня 2025
703
0

Якщо під час нарахування відпусткових працівнику було помилково занижено чи завищено суму оплати, потрібно обов'язково виправляти такі помилки.

Якщо під час нарахування відпусткових працівнику було помилково занижено чи завищено суму оплати, потрібно обов'язково виправляти такі помилки. Про документальне оформлення донарахування відпусткових або відрахування зайво виплачених сум ішлося в наших публікаціях "Працівнику не доплатили відпускні: як виправити помилку й оформити донарахування" та "Завищено суму відпускних: як виправити помилкове нарахування". Але важливо також правильно відобразити коригування нарахованих сум відпусткових у додатку Д1 до Податкового розрахунку. Розглянемо це питання на прикладі окремих ситуацій.

Ситуація 1. Помилкове завищення відпусткових.

ПРИКЛАД.

Умова:

Припустимо, що під час розрахунку оплати відпустки працівниці за період з 17.03.2025 по 31.03.2025 припустилися лічильної помилки, унаслідок чого нараховану суму виплати було завищено на 500 грн. Загальна сума відпусткових - 10000 грн. Утримання переплати в сумі 500 грн було проведено у квітні.

Читайте нас у соцмережах
Підпишіться, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Рішення:

Потрібно відкоригувати показники додатка Д1 до Податкового розрахунку, адже в Д1 за березень указано завищену базу нарахування ЄСВ. З'ясуємо, як це зробити.

Насамперед нагадаємо правила відображення відпусткових у додатку Д1 до Податкового розрахунку.

Суми відпусткових у додатку Д1 із типом "Звітний" відображають у місяці їх нарахування окремим рядком від заробітної плати.

При цьому потрібно вказувати:

- у графі 8 - код застрахованої особи, з яким відображаємо зарплату (у загальному випадку за звичайними працівниками - "1", за працівниками з інвалідністю, які працюють у юридичних осіб, - "2");

- у графі 9 - код типу нарахувань "10";

- у графі 10 - місяць, за дні якого нараховано відпусткові. Якщо відпустка припадає на кілька місяців, то відпусткові розбивають на кілька рядків за кожен місяць, на дні якого припадає відпустка;

- у графі 14 (кількість днів перебування в трудових відносинах) не вказують дані, якщо щодо працівника вже було заповнено окремий рядок із сумою заробітної плати). Цю графу можна заповнювати в рядку з відпустковими тільки в тому випадку, якщо працівникові у звітному місяці не нараховували зарплату;

- у графах 16 та 17 - сума нарахованих відпусткових;

- у графі 20 - сума нарахованого ЄСВ.

Якщо потрібно відкоригувати суму відпусткових, яку було вказано у графах 16 та 17 додатка Д1 за минулі періоди, то варто керуватися Порядком № 4:

«Внесення від'ємних значень сум нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) допускається лише у разі відображення:

- сум перерахунків заробітку (доходу), що пов'язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв'язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх звітних (податкових) періодах;

- сторнованих сум відпусткових, допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами;»

<…>

Зареєструйтесь в LIGA360, щоб читати далі. Отримайте доступ до розширеної бази найновішої інформації та актуальної аналітики через простий пошук одним рядком і тонку фільтрацію.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему