Насамперед зауважимо: самовільно призупинити утримання бухгалтер не має права. Зупинити вчинення виконавчих дій може тільки виконавець, та й то лише в разі наявності однієї з підстав, визначених ст. 34 Закону № 1404.
Зокрема, варто наголосити, що виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби в бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії росії в Донецькій та Луганській областях, якщо згідно з умовами служби проведення виконавчих дій неможливе чи на прохання стягувача, який проходить таку військову службу.
Більш детально читайте у загальнодоступній статті "Чи потрібно проводити утримання за виконавчим листом у період воєнного часу".
Також ознайомитеся з добіркою таких матеріалів:
- "Неможливість виходу працівника на роботу в зоні бойових дій: дії роботодавця";
- "Працівники не працювали: чи можна виплатити заробітну плату?";
- "ФОП перебуває на тимчасово окупованій території: як сплачувати податки та подавати звітність";
- "Чи варто платнику групи 4 переходити на групу 3 для спрощеної системи оподаткування (2 %)?";
- "Гуманітарка від нерезидента: митне оформлення та облік";
- "ЄСВ для ФОП: пільги під час воєнного стану";
- "Невиконання норми робочого часу за місяць: як здійснювати оплату".
Підтримуємо український бізнес у воєнний час - LIGA360 продовжує надавати корисну інформацію та аналітику. Читайте за посиланням.